W poniedziałek, 16-go października, klasy III a oraz II d wybrały się na wycieczkę do kaszubskiego gospodarstwa agroturystycznego, w Kamienicy Królewskiej. Poza urokliwymi krajobrazami, które cieszyły nasz wzrok, miała też miejsce uczta dla kubków smakowych. Bowiem na miejscu, przy trzaskającym  w kominku ogniu, czekały pyszne pajdy swojskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, puszysta drożdżówka, lemoniada, aromatyczna zupa kartoflana oraz inne wiktuały domowej roboty. Niewątpliwą atrakcją był dla nas leśny marsz w wymagających  warunkach pogodowych, na Zamkową Górę, z której roztaczał się piękny widok na jezioro i okolicę. Dzieci miały okazję sprawdzić się przy dojeniu krowy, odbyły przejażdżkę melexem, zjeżdżały tyrolką, jadły cukrową watę, korzystały z promieni słonecznych biegając i bawiąc się na placu zabaw. Z wycieczki wszyscy wrócili zmęczeni, ale radośni.

W "Galerii"  oprócz zdjęć sprawozdanie pisane przez dzieci.