Uczniowie z klas VII i VIII, których interesuje sztuka, mieli okazję gościć w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (4.11.2022r), a dokładniej na Wydziale Rzeźby i Intermediów.
Po budynku Małej Zbrojowni, gdzie znajdują się pracownie Wydziału, oprowadzała nas Pani Prof. dr hab. Adriana Majdzińska. W sposób fascynujący prezentowała nam pracownie Wydziału, w tym: pracownie: podstaw rzeźby, rzeźby, technik rzeźbiarskich, podstaw projektowania plastycznego, projektowania i organizacji przestrzeni, małych form rzeźbiarskich, ceramiki artystycznej, podstaw rysunku, rysunku eksperymentalnego, rysunku studyjnego i kreacyjnego.
Wszędzie można było poczuć ducha kreatywnej twórczości. Niezwykle ciekawa okazała się dla uczniów zaprezentowana technologia projektowania 3D. Jej zastosowanie polegało na wytworzeniu własnego dzieła przez program komputerowy na podstawie wprowadzonych przez studenta danych. Uświadomiło to nam, że nie wystarczy mieć wizji dzieła, trzeba jeszcze umieć je stworzyć. Z czasem w tej twórczości pomoże nam sztuczna inteligencja. Oby tylko całkowicie nas nie zastąpiła, jak wieszczy Yuval Noah Harari.