Dla dzieci przeprowadzka do nowego kraju to duży stres, dodatkowo nasilony brakiem przyjaciół, trudnościami w nauce nowego języka. Pojawia się więc potrzeba stworzenia im strefy komfortu, gdzie będą mogły choć na chwilę zapomnieć o tych problemach, zmartwieniach; gdzie oddali się stres związany z czytaniem w nowym języku. Pomoże w tym kontakt ze zwierzętami, a konkretnie z kotami.

Nowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81, dzieci przybyłych niedawno do naszej dzielnicy imigrantów, zostali zaproszeni przez Fundację Kotikowo oraz Fundację Społecznie Bezpieczni (Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców) do udziału w projekcie Poczytam Ci, kotku, który będzie realizowany właśnie w osowskiej placówce.

Projekt ten skierowany do dzieci imigrantów, dla których adaptacja w nowym miejscu zamieszkania bywa trudna. W ramach projektu dzieci będą mogły zapomnieć o swoich problemach, zmartwieniach i stresach dzięki kontaktowi z literaturą oraz terapeutycznemu obcowaniu z kotami. Dwunastka dzieci imigrantów w różnym wieku (6-13 lat) będzie czytać książki w języku polskim podopiecznym kociej fundacji. Młodzi uczestnicy będą także mogli własnoręcznie wykonać zabawki dla swoich podopiecznych.

Przedsięwzięcie to zyskało dofinansowanie w wysokości 4468,00 zł w ramach konkursu grantowego Bardzo Młoda Kultura 2021, którego operatorem jest Instytut Miejski w Gdańsku.

Gratulujemy!