W piątek, 10 czerwca, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, działającego przy naszej Szkole, bawili się w Gdańsku Matemblewie na Pikniku SKC, zorganizowanym przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Wydarzenie to było podziękowaniem dla nich za całoroczną pracę na rzecz potrzebujących. A pracy tej było niemało. Nasi wolontariusze w ciągu całego roku szkolnego wzięli udział w kilkunastu akcjach, włączając się czynnie w pomoc osobom potrzebującym z naszej szkoły, dzielnicy, całego Trójmiasta a także z Ukrainy. Na samym pikniku nie zabrakło najróżniejszych atrakcji. Było malowanie twarzy, most linowy, chodzenie na szczudłach, strzelanie z łuku, układanie puzzli, ćwiczenie refleksu, koordynacji i współpracy w zespole. Były także bańki mydlane, możliwość pokazania się na scenie oraz... pączki i wata cukrowa. A na koniec - na każdego uczestnika festynu - czekał całkiem sporych rozmiarów upominek :)

Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas za całoroczną otwartość na drugiego człowieka i niesłabnącą chęć niesienia pomocy wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Tak trzymać!

Joanna Bułło - opiekun SKC