W październiku w naszej szkole ogłoszony został konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” dla klas I-III. Uczniowie podjęli wyzwanie i do organizatorów wpłynęło wiele wspaniałych prac. Oceniana była: pomysłowość, technika wykonania, włożona praca i efekt końcowy. A trzeba przyznać, że pomysłów nie brakowało :)

Prace były oceniane w trzech kategoriach: klasy I, klasy II i klasy III. Jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie wyłoniono 15 laureatów.

najpiekniejszy-rozaniec-dla-klas-i-iii-311481.jpg [miniatura]

I miejsce - Agata Łubkowska, klasa III a
II miejsce - Adrian Bieszke, klasa III a
III miejsce - Natalia Wilczewska, klasa III d

I miejsce - Jan Bystry, klasa II c oraz Antoni Pacyga, klasa II e
II miejsce - Tomasz Michowski, klasa II a oraz Julia Styczyńska, klasa II f
III miejsce - Tymon Kriesel, klasa II a oraz Zofia Lewandowska, klasa II e

I miejsce - Ignacy Rolbiecki, klasa I 1 oraz Martyna Sankowska, klasa I e
II miejsce - Barbara Fiuk, klasa I e oraz Janina Telega, klasa I b
III miejsce - Natalia Michowska, klasa 1 e oraz Adam Perucki, klasa 1 c

Dodatkowo wszystkie zrobione przez dzieci różańce stały się cegiełkami, które były rozprowadzane (z czynnym udziałem wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas) na zakończenie Mszy św. dla dzieci w kościele parafialnym pw. Chrystusa Zbawiciela w niedzielę, 24 października, a cały dochód z akcji został przekazany na rzecz naszego Zespołu Opiekuńczego.

najpiekniejszy-rozaniec-dla-klas-i-iii-311483.jpg [miniatura]najpiekniejszy-rozaniec-dla-klas-i-iii-311482.jpg [miniatura]

W najbliższym czasie nastąpi wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu.  Przewidziane są również upominki dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w konkursie :)

najpiekniejszy-rozaniec-dla-klas-i-iii-311484.jpg [miniatura]najpiekniejszy-rozaniec-dla-klas-i-iii-311484.jpg [miniatura]

Bardzo dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie oraz serce otwarte na drugiego człowieka i gotowe do niesienia pomocy. Dziękujemy również ofiarodawcom, którzy wsparli naszą akcję.

Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie GRATULUJEMY!!!

Organizatorzy konkursu: Joanna Bułło, Marlena Kleina i ks. Michał Bielan