Bardzo miło nam poinformować, że w zeszłym tygodniu w naszej szkole została przeprowadzona pierwsza mediacja rówieśnicza, w efekcie której doszło do porozumienia i podpisania ugody przez strony (uczniów).

Proszę mieć na uwadze, że w naszej szkole są przeszkoleni uczniowie i nauczyciele przez pracowników Gdańskiego Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej, żeby przeprowadzać taką formę rozwiązywania konfliktów wśród uczniów. Jeżeli zaistnieje taka sytuacja, że Państwa dzieci będą potrzebowały tego typu pomocy, prosimy zgłosić ten fakt wychowawcy lub bezpośrednio do p. Marzeny Nerkowskiej lub p. Jolanty Domachowskiej, które są opiekunami zespołu mediatorów rówieśniczych.

W poniższych plikach zawarte są podstawowe informacje nt. mediacji rówieśniczej i szkolnej.

..

Jolanta Domachowska i Marzena Nerkowska