Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się w sumie 754 placówek z dziesięciu polskich województw: LUBELSKIEGO, KUJAWSKO-POMORSKIEGO, ŁÓDZKIEGO, MAŁOPOLSKIEGO, MAZOWIECKIEGO, POMORSKIEGO, ŚLĄSKIEGO, WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO, WIELKOPOLSKIEGO i ZACHODNIOPOMORSKIEGO. Protokoły zbiorcze nadesłało 741 placówek. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 8201 uczniów pod opieką 791 opiekunów szkolnych (nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych). Do tegorocznej edycji Maratonu „ Spotkacie nowych przyjaciół” zgłosiło się 209 szkół. W konkursie uczestniczyło 3895 uczniów pod opieką 230 nauczycieli. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała 117 tytułów laureata, 106 tytułów finalisty i 167 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie, którzy uzyskali wysoki wynik w szkole, w której żaden uczeń nie zdobył tytułu Laureata ani Finalisty. Gratulujemy nagrodzonym Uczniom i ich Nauczycielom oraz wszystkim Uczestnikom WMC „Spotkacie nowych przyjaciół”! Fundatorem nagród książkowych dla zwycięzców jest Miasto Gdańsk.

A oto wyniki w naszej szkole:

LAUREAT

Wróblewski Adam, klasa 2A

FINALISTKA

Kwiatkowska Julia 3F

WYRÓŻNIENI

Kamiński Igor 3F

Nadolska Blanka 2F

Wszystkich nagrodzonych serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie X edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Spotkacie nowych przyjaciół”, które odbędzie się

14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 13.50- 15:00 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności. Bardzo prosimy, aby Laureaci, Finaliści i Wyróżnieni przybyli tylko z jednym opiekunem. Gratulujemy Uczniom i ich Nauczycielom! M. Niechwiedowicz, A. Markiewicz-Babło, E. Niechwiedowicz, Z. Walczak

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Maratonu Czytelniczego i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Opiekunowie w naszej szkole: Katarzyna Anders, Marzena Litwińska, Jolanta Mucha, Katarzyna Wolitek i Bożena Ślusarczyk