Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku planuje w roku szkolnym 2022/23

utworzenie 4 oddziałów przedszkolnych.

Nasza placówka posiada bardzo dobre warunki dla dzieci pięcio i sześcioletnich.

Infrastruktura

• oddzielna część budynku do wyłącznego użytkowania przez klasy „0”. Osobne wejście, wideofony w poszczególnych klasach.
  • przestronne sale, wyposażone w urządzenia multimedialne.
  • sale do zajęć FitKlasy, gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej.
  • sala do zajęć rytmiczno – umuzykalniających.
  • sala audiowizualna (koncerty, przedstawienia)
  • gabinety specjalistycze:
  • logopedyczny
  • terapii integracji sensorycznej SI (m. in. A. A. Tomatis)
  • terapii pedagogicznej
  • socjoterapii
  • dwa place zabaw
  • stołówka z kuchnią na miejscu.

Kadra pedagogiczna

Zatrudniamy profesjonalną, dobrze wykształconą kadrę nauczycielską.

Jesteśmy tzw. placówką wiodącą w zakresie Wczesnego Wspomagania Rozwoju (WWR). Dzieciom zapewniana jest pomoc:

• socjoterapeuty
  • logopedów
  • fizjoterapeutów
  • terapeutów (WWR) – oligofrenopedagiki, surdopedagogiki, terapii pedagogicznej, pedagogiki specjalnej, rehabilitacji ruchowej

Zajęcia i programy

Dzieci uczęszczają na dodatkowe zajęcia rytmiczno – umuzykalniające.

Mogą korzystać z zasobów biblioteki szkolenej.

Biorą udział w ciekawych programach edukacyjnych:

• Stanford Harmony wspierający rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych, który pomaga nawiązywać relacje koleżeńskie, ułatwia współpracę, uczy komunikacji oraz rozwiązywania problemów.
  • Fonolandia budujący pozytywne i odpowiednie postawy w zakresie codziennego używania mediów cyfrowych przez najmłodszych.
  • Kodowanie na dywanie stymulujący rozwój logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, umiejętności pracy zespołowej.
  • W krainie muzyki pomagający zrozumieć świat, ludzkie emocje; wspierający rozwój mowy ojczystej i języków obcych.

Dzieciom zapewnia się bogatą ofertę kulturalno – artystyczną:

• koncerty Bajnutka w sali audiowizualnej.
  • przedstawienia teatralne
  • imprezy wyjazdowe (teatry, opera, filharmonia, kina, muzea, parki i centra naukowe, sportowo – rekreacyjne, rozrywki).
  • wycieczki po regionie.

Nauczyciele ściśle współpracują z rodzicami, informując ich o postępach dzieci w nabywaniu nowych wiadomości i umiejętności. Organizują różnorodne prezentacje, warsztaty, spotkania, konkursy. Prowadzą ćwiczenia instruktażowe. Przekazują wymagania dotyczące dojrzałości szkolnej (Akademia Rodzica).

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do naszych oddziałów przedszkolnych w przyszłym roku szkolnym 2022/23

Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku planuje w roku szkolnym 2022/23utworzenie 6 klas pierwszych.

Nasza placówka posiada bardzo dobre warunki dla dzieci, dzięki właściwej infrastrukturze, kompetentnej kadrze pedagogicznej oraz bogatej ofercie edukacyjnej.

Infrastruktura

• trzypoziomowy oddzielny segment budynku do wyłącznego użytkowania przez klasy młodsze.
  • przestronne sale wyposażone w urządzenia multimedialne
  • basen
  • boiska i place zabaw
  • sale do zajęć FitKlasy, gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej
  • świetlica z trzema pomieszczeniami do pracy i zabawy, osobnym wejściem i szatnią
  • świetlica socjoterapeutyczna
  • stołówka z kuchnią na miejscu
  • sala audiowizualna
  • biblioteka i czytelnia
  • sala informatyczna dla klas I – III
  • sala do zajęć rytmiczno – umuzykalniających
  • gabinety specjalistycze:
  • logopedyczny
  • terapii integracji sensorycznej SI (m. in. A. A. Tomatis)
  • terapii pedagogicznej
  • socjoterapii
  • nauki indywidualnej

Kadra pedagogiczna

Zatrudniamy profesjonalną, dobrze wykształconą kadrę nauczycielską.

Dzieciom zapewniana jest pomoc:

• socjoterapeutów
  • logopedy
  • fizjoterapeutów
  • terapeutów (dla dzieci z orzeczeniami i opiniami PPP) – oligofrenopedagiki, surdopedagogiki, terapii pedagogicznej, pedagogiki specjalnej, rehabilitacji ruchowej

Zajęcia i programy

Wszystkie klasy uczęszczają na zajęcia nauki pływania na basenie z instruktorem i pod opieką ratownika oraz dodatkowe zajęcia rytmiczno – umuzykalniające (nieobowiązkowe).

Biorą udział w ogólnoszkolnych programach, dotyczących bezpieczeństwa (w tym bezpieczenego korzystania z mediów cyfrowych), zdrowia i ekologii.

Uczestniczą w ciekawych programach edukacyjnych i innowacjach pedagogicznych, indywidualnych dla poszczególnych grup wiekowych.

Sprawdzają wiedzę i umiejętności w wielu konkursach wewnątrzszkolnych i zewnętrznych -nasza placówka jest organizatorem kilkunastu konkursów wewnętrznych oraz kilku o zasięgu wojewódzkim:

• Wojewódzki Konkus Woklany dla Klas Integracyjnych „Kolędujmy razem”
  • Wojewódzki Konkurs Poetycki
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla Uczniów SPE
  • Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski
  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Portret Niezwykłego Św. Mikołaja”

Korzystają z bogatej oferty kulturalno – artystycznej:

• koncerty Bajnutka w sali audiowizualnej.
  • przedstawienia teatralne
  • wycieczki po regionie.

Uczniom z orzeczeniami i opiniami PPP zapewniana jest pomoc specjalistyczna.

W szkole funkcjonują klasy integracyjne, tworzone w miarę potrzeb.

Organizowane są odzziały przygotowawcze, zajęcia wyrównawcze oraz języka polskiego dla dzieci obcokrajowców i powracających z zagranicy.

Dzięki odpowiedniej stymulacji nasi uczniowie zajmują wysokie lokaty w prestiżowych konkursach zewnętrznych, takich jak:

• Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
  • Ogólnopolski Wielki Maraton Czytelniczy
  • Megaolimpiada Wiedzy (konkurs matematyczno – przyrodniczy, ortograficzny, języka angielskiego)
  • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
  • Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem
  • Gdańskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Jesteśmy placówką otwartą, życzliwą dzieciom i rodzicom. Zapraszamy przyszłych uczniów klas pierwszych do naszej szkoły w roku szkolnym 2022/23