Każdego roku wiosną z inicjatywy hospicjów w całej Polsce odbywają się zbiórki, których znakiem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki. Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, a także zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej.

W niedzielę, 7 kwietnia, odbyła się ósma edycja Pól Nadziei na Pomorzu, w której wzięli udział również Wolontariusze z naszej Szkoły, zarówno starsi jak i młodsi, dzielnie kwestując od samego rana do późnego popołudnia. Żółte koszulki Wolontariuszy i żółte żonkile dodawały wszystkim zaangażowanym i obdarowującym jeszcze więcej słońca, którego tego dnia i tak już było niemało :)

Żonkilowo i słonecznie  - w imieniu podopiecznych pomorskich hospicjów - dziękujemy naszym Uczniom, otwartym na niesienie pomocy oraz tym wszystkim, którzy wsparli zbiórkę!