14 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Drugi Szkolny Konkurs Pieśni i Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.
Konkurs miał na celu uczczenie 101 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, a także kształtowanie patriotyzmu dzieci i młodzieży i popularyzację narodowych pieśni patriotycznych.
To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. Konkurs przygotowywały Pani Ewa Dorawa – Jurkiewicz, Dorota Matusik, Joanna Bułło. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru i rozumienie utworów, pomysłowość interpretacji, ekspresję wykonania, a także ogólny wyraz artystyczny, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii klasy:

I miejsce – klasa VI i
II miejsce – klasa VII b
III miejsce – klasa Vc
wyróżnienie – klasa Va

W kategorii soliści:

I miejsce – Michalina Nerkowska Va
II miejsce – Wiktoria Potrykus VI j
wyróżnienie – Agata Madany III c

GRATULACJE

Podziękowania kierujemy do instytucji, które obdarowały zwycięzców konkursu nagrodami: Instytutowi Pamięci Narodowej w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej oraz Miastu Gdańsk.

Dorota Matusik