W dniu 21 grudnia 2023 roku uczniowie klasy siódmej D ze Szkoły Podstawowej nr 81 zorganizowali niezwykłą lekcję historii.

Pod kierunkiem Mariusza Wypycha i nauczyciela wspomagającego Katarzyny Chmieleckiej.

Uczestnicy z kilku klas w grupach trzyosobowych zmierzyli się z wyzwaniem Escape Rooms o powstaniu listopadowym.

Escape Rooms to gra logiczna, w której dzieci musiały rozwiązywać zagadki i znaleźć wskazówki, aby wydostać się z zamkniętego pokoju w określonym czasie.

W tym przypadku uczniowie przenieśli się w czasie do roku 1830 i wcielili się w rolę powstańców walczących o niepodległość Polski. Każda grupa miała do rozwiązania zadania,

które rozpoczęły się w sali 101C. W pomieszczeniu znajdowały się rekwizyty, mapy, dokumenty, a także symbole związane z powstaniem listopadowym.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, pomysłowością i umiejętnością współpracy, aby odkryć hasło, które pozwoliłoby im otworzyć drzwi i uciec z pokoju.

Gra była bardzo emocjonująca i ciekawa.

.

Wychowankowie szkoły dowiedzieli się wielu ciekawostek o powstaniu listopadowym.

Uczestnicy również rozwijali swoje umiejętności logicznego myślenia, kreatywności i pracy zespołowej.

Grupy poradziły sobie świetnie i udało im się wyjść z pokoju przed upływem czasu.

To była niezapomniana lekcja historii, która połączyła zabawę z nauką.

.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!