Wymiana uczniowska z Institut Alexandre Deulofeu w Figueres, Hiszpania.

W dniach 19-26.04.2023 gościliśmy w naszej szkole grupę trzynaściorga uczniów i dwóch nauczycieli z Katalonii. W ciągu tygodnia staraliśmy się pokazać naszym gościom, w jak pięknym miejscu mieszkamy. Wizyta na Starym Mieście była wstępem do opowieści o niezwykle skomplikowanej historii naszego miasta, natomiast Muzeum Bursztynu pozwoliło pokazać Katalończykom bogactwo otaczającego nas świata przyrody.

Popołudnia zwykle spędzaliśmy w luźnej atmosferze, w Jump City, centrum handlowym, czy na kręglach. Prawdziwym hitem tego spotkania było ognisko, zorganizowane przez rodziców. Smakowite jedzenie, muzyka, wspólne zabawy, taniec i śpiew, a wszystko to pod rozgwieżdżonym (na szczęście nie było chmur) niebem- myślę, że każdy uczestnik tego spotkania jeszcze długo będzie je wspominał.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy :( We środę o 4.00 rano spotkaliśmy się na lotnisku po raz ostatni i pożegnaliśmy naszych gości. Smutno zrobiło się wszystkim, niektórym nawet łezka w oku się zakręciła…