W dniach 10-15.03.2024 w naszej szkole gościliśmy grupę uczniów z PAS Grosskorbetha w Niemczech.

W trakcie tygodniowej wymiany rozmawialiśmy o wspólnie spędzaliśmy czas, zwiedzając ciekawe miejsca w Gdańsku, o których opowiadała nam przewodniczka po Gdańsku.

Wizyta na Starym Mieście była wstępem do opowieści o niezwykle skomplikowanej historii naszego miasta, natomiast Muzeum Bursztynu pozwoliło pokazać Niemcom

bogactwo otaczającego nas świata przyrody. Popołudnia zwykle spędzaliśmy w luźnej atmosferze, w Jump City, centrum handlowym, czy na kręglach.

Postaraliśmy się pokazać naszym gościom, w jak pięknym miejscu mieszkamy, jak spędzamy wolny czas, co nas cieszy i co smuci. Piątek to dzień pożegnania naszych gości.

Podczas tej wymiany szkolnej każdy dzień obfitował w ciekawe i atrakcyjne formy spędzania czasu. Wszyscy uczestnicy doskonalili swoje umiejętności językowe

szlifując każdego dnia język angielski i niemiecki, doceniając zdolność posługiwania się nimi na co dzień. Mamy nadzieję na nowe znajomości, a może nawet przyjaźnie,

dzięki którym będziemy mogli poznawać świat, odkrywać inną kulturę, doskonalić nasze umiejętności językowe.

.

Za finansowe wsparcie całego programu wymiany międzynarodowej dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.