To już trzecia odsłona projektu przybliżającego twórczość i sylwetkę zasłużonego polskiego poety. W poprzednich latach uczniowie naszej szkoły mieli mozliwość zgłębienia poezji Wisławy Szymborskiej oraz ks. Jana Twardowskiego.
Już od października uczniowie przygotowywali się do konkursów - plastycznego, poetyckiego, recytatorskiego, na prezentacje multimedialną.
Niebawem wraz ze swoimi wychowawcami klasy będą przygotowywały dekoracje sal upamiętniające Zbigniewa Herberta.
Na początku listopada odbyły się klasowe eliminacje do konkursu recytatorskiego, którego finał, czyli etap szkolny odbędzie się 29. 11.
Na konkurs plastyczny "Ilustracja do wiersza Z. Herberta" wpłynęło ponad 100 prac. Ich poziom przerósł oczekiwania organizatorów, a wyłonienie laureatów było nie lada wyzwaniem. Ilustracje zostały podzielone na kategorie wiekowe - kl.IV-V oraz VI-VIII.

Lista laureatów:

kl. IV - V

Julia Witczak IV D, Kasia Stalin IV D, Tymoteusz Karpiński IV A, Milena Kret IV G, Julia Lisowska IV G, Michalina Nerkowska IV A, Amelia Gierek V H, Blanka Łubkowska V H, Agata Muszyńska V B.

kl. VI-VIII

Maja Linkowska VI H, Kasia Łosowska VI A, Nina Stefańska VI A, Hubert Kupisz VI A, Weronika Jaszkie VII C, Emilia Chylińska VIIIC, Przemysław Grudka VIII C, Ewa Kępczyńska VIII C, Filip Lukas VIII B, Karolina Schulz VIII E, Weronika Zielna VIII F, Malwina Stefańska VIII F.

Laureatom gratulujemy! Rozdanie nagród już w grudniu.

Wyniki pozostałych konkursów już wkrótce.