DROGI RODZICU

W klasie Twojego dziecka organizowana jest wycieczka szkolna, ale Ty wiesz, że ono nie może jechać, ponieważ nie stać Cię na nią w tej chwili?

Co możesz zrobić?

1. Wiesz już o możliwości sfinansowania wyjazdu przez szkołę.
  2. Udaj się do pedagoga szkolnego (Kamila Jakubiszyn-Jankowska/ Mariola Borczuch-Gadalińska, pok.1d i 201d)
  3. Pedagog pomoże Ci wypełnić wywiad środowiskowy, zapyta o sytuację rodzinną i poprosi o dokumenty potwierdzające dochody rodziny (w celu lepszego rozeznania skali potrzeb).
  4. Wspólnie napiszecie podanie o dofinansowanie wycieczki (w którym zawarta musi być informacja, gdzie i kiedy jest wyjazd, ile kosztuje oraz dane Twojego dziecka).
  5. Taki wniosek rozpatrywany jest w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych.
  6. W przypadku zgody na dofinansowanie, o fakcie tym zostaje poinformowany wychowawca i to on jest zobowiązany do odbioru przyznanej kwoty w sekretariacie szkoły i poinformowania Cię o tym.
  7. PAMIĘTAJ! Im szybciej zgłosisz chęć sfinansowania wyjazdu (a bardzo staramy się aby każdy wniosek był rozpatrzony pozytywnie), tym większa szansa na organizację środków finansowych właśnie na ten cel.

Jak działa Zespół Opiekuńczy?

1. Zespół Opiekuńczy to wybrani pracownicy szkoły oraz pedagodzy. Podczas współpracy z rodziną, zobowiązani są oni do dyskrecji.
  2. Zespół Opiekuńczy ściśle współpracuje z CARITAS Osowa oraz MOPR. Wszystkie działania dzieją się we współpracy z rodziną i za jej zgodą.
  3. Zespół Opiekuńczy dofinansowuje różne potrzeby na podstawie danych, które udostępni rodzic. Ważna dla nas jest wiedza na temat wszystkich wydatków jakie posiada rodzina, bo to one sprawiają, że ilość pieniędzy po ich opłaceniu, na „życie” pozostaje niewielka.
  4. Zespół Opiekuńczy wspiera rodziny dzieci przybywających z zagranicy oraz rodziny wielodzietne, dlatego każdy, kto jest w takiej sytuacji otrzyma pomoc o jaką wnioskuje (zgodnie z możliwościami zespołu).
  5. W przypadku potrzeby finansowania obiadów, pedagog kieruje rodzica do MOPR (CPS nr7, ul. Marynarki Polskiej 134a), by tam złożył wymagane dokumenty, na podstawie których otrzyma decyzję o bezpłatnym żywieniu dziecka w szkole.
  6. Zgodnie z założeniami Zespołu Opiekuńczego, dofinansowaniem mogą być objęte: obiady szkolne, wycieczki, zielone szkoły, wyjazdy do kina, rzeczy materialne (buty, kurtki, okulary, przybory szkolne).
  7. Jesteś rodzicem i czytając to wiesz, że nie masz z tym problemu? A może chciałbyś wspomóc dzieci z rodzin dotkniętych ubóstwem. ZOSTAŃ SPONSOREM! (o szczegóły możesz spytać w sekretariacie szkoły lub u pedagogów), to od Ciebie zależy czy zostaniesz anonimowy czy nie. A dzięki takiej decyzji możesz pomóc nam nakarmić głodne dziecko.