Dnia 5 października 2021 r. gościliśmy w naszej szkole legendarnego lidera Solidarności, działacza opozycji, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, Prezydenta Polski - Pana Lecha Wałęsę.

Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie przedstawiciele Samorządu Szkolnego, w imieniu społeczności szkolnej, przywitali Pana Prezydenta, a uczniowie najmłodszych klas zatańczyli krakowiaka.

Lech Wałęsa w swoim przemówieniu próbował uświadomić zgromadzonym uczniom, że przyszłość Polski, Europy i świata zależy od współczesnych młodych ludzi, którzy najpierw powinni wyciągnąć wnioski z historii, by następnie - na uzgodnionych wspólnie wartościach - zbudować nową rzeczywistość.

Na zakończenie lider Solidarności odpowiadał na pytania dotyczące jego szkolnej przeszłości, zainteresowań, zabaw z dzieciństwa oraz ulubionych filmów, muzyki i gier.

Spotkanie z Lechem Wałęsą długo pozostanie w naszej pamięci jako piękna lekcja historii i patriotyzmu.