Młodzi tancerze z Klasy II A oczarowali tańcem  jurorów XI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Patriotycznej. W Konkursie Polskich Tańców Narodowych i Ludowych uczniowie zaprezentowali  w pięknych strojach dwa układy taneczne: z regionu kaszubskiego oraz lubelskiego. Do występu, uczniów przygotowała pani Marlena Kleina wraz z pomocą wychowawczyń klasy: panią Beatą Buczyńską oraz panią Agatą Prusko.

Organizatorami tegorocznego Festiwalu, którego finałowa gala odbyła się 23.11. b.r., byli Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Tradycji,  Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdańsku oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Gdańsku. Honorowym Patronatem tegoroczny Festiwal objęli:    Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk,  Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk,  Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Międzynarodowe Centrum Kultury oraz Instytut Dziedzictwa Europejskiego.

Tancerzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.