Konsultacje w Szkole Podstawowej nr81
– wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

• Od 25 maja br. istnieje możliwość konsultacji dla uczniów klasy VIII na terenie szkoły.
  • Od 1 czerwca br. istnieje możliwość konsultacji dla wszystkich uczniów na terenie szkoły.
  • Preferowaną formą konsultacji są spotkania online.
  • Konsultacje odbywają się według potrzeb i po wcześniejszym uzgodnieniu terminu

z nauczycielem.

• Szkoła przy organizacji konsultacji uwzględnia wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego , Ministra Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  • Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.
  • Uczniowie wchodzą do szkoły głównym wejściem, dezynfekują ręce i nie korzystają z szatni, sprawdzana jest temperatura.
  • Nauczyciel umawia się z uczniami na konkretną godzinę i czeka na nich przy wejściu, razem udają się do wyznaczonej sali.
  • W grupie może przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę dzieci jednakże nie więcej niż o 2.
  • Konsultacje indywidualne oraz grupowe odbywają się z uwzględnieniem odległości pomiędzy stanowiskami nauki min.1,5 m (1 uczeń – 1 stolik).
  • Uczniowie nie pożyczają sobie przyborów i podręczników.
  • Uczniowie i nauczyciel zachowują bezpieczny dystans społeczny.
  • Salę, w której organizowane są konsultacje, jest wietrzona co najmniej raz na godzinę.
  • W zajęciach uczestniczą tylko zdrowe osoby.
  • Na konsultacje nie wolno się umawiać jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy muszą pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  • Jeżeli uczeń umówił się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłasza ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
  • Bezwzględnie należy stosować zasady higieny: często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie, zachować dystans, a także unikać dotykania oczu, nosa i ust.
  • Należy zwracać uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  • Należy unikać większych skupisk uczniów, zachować dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
  • Nie wolno samodzielnie poruszać się po terenie szkoły (wyjątek – wyjście do toalety).
  • Uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej w godzinach 16.00-17.00 zachowując reżim sanitarny.