Dzień Migranta (10.12) był wspaniałym świętem w naszej szkole.

Od rana Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego oraz Fundacja Na styku przeprowadzały pilotażową grę dt migracji.

Jesteśmy pierwszą szkołą w Gdańsku, w której gra się odbyła, dlatego była to bardzo wyjątkowa okazja. Udział wzięły w niej klasy 5c, 5d, 6a, 6e, 7b oraz 8d a wolontariuszami czuwajacymi nad wykonywaniem zadań, była klasa 7a. Zaangażowanie uczniów było ogromne.

Równocześnie na holu głównym odbywały się apele, do których polskich, ukraińskich i bialoruskich uczniów przygotowały wszystkie nauczycielki języka polskiego. Recytacja, śpiew i gra na różnych instrumentach to elementy, które sprawdziły się na naszej akademii. To była niezwykła lekcja wielokulturowosci. Uczniowie spisali się wspaniale.

Dodatkowo III D, czyli Laureaci XIV Wojewódzkiego Konkursu Kolędujmy Razem, w tradycyjnych strojach, zaśpiewali zwycięską kolędę.

Ostatnim, finałowym punktem programu Dnia Migracji, był koncert chóru Źdźbło. Jego członkowie zaśpiewali ukraińskie i białoruskie tradycyjne kolędy. Było to wyjątkowe doświadczenie.

Gościliśmy również znakomite osoby z Gdańskiej Rady Imigrantów i Imigrantek - Panie Natalię Malyk i Natalię Kovalyshyna, a także Zastępcę Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Panią Marię Maślak oraz Panie Sylwię Sommer i Joannę Krupadziorow z Urzędu Miejskiego. Obchody Dnia Migranta były bardzo udane i pozwoliły naszym cudzoziemskim uczniom przedstawić namiastkę swojej tradycji i języka. A wszyscy obecni na apelach wiedzą kim jest migranta, emigrant oraz imigrant.

Dzień Migranta - wystąpili Polina, Uliana, Inna, Violetta, Wiktor i Roman z Ukrainy, Yahor z Białorusi, III D, Julia, Kinga, Oliwia, Martyna, Ula i Piotrek z Polski. Byliście rewelacyjni!!!